رایانش ابری

رایانش ابری

مرکز داده توسعه ارتباطات هوشمند، به عنوان اولین مرکز داده ارائه کننده خدمات IaaS یا زیرساخت به عنوان خدمات سرویس رایانش ابری را در گروه خدمات VPC و PCCرائه می نماید.

خدمات VPC

این خدمات که در حالت کلاسیک به آن “مرکز داده مجازی نیز گفته می شود، ارائه مجموعه ای از منابع زیرساختی و واسط های مدیریتی بر روی سخت افرارهای از پیش آماده توسعه ارتباطات هوشمند است تا مشتریان بتوانند خود از طریق آن سرور بسازند، سیستم عامل نصب کنند، تنظیمات شبکه ای و دیواره آتشی اعمال کنند و با استفاده از تجهیزات مجازی شبکه مانند سویچ، مسیریاب، تقسیم کننده بار با load – Balancer این زیرساخت را مدیریت کنند. دو ویژگی بسیار چشمگیر این خدمات، مدیریت کامل توسط خود مشتری و پرداخت به اندازه منابع اختصاص داده شده است. هم اکنون مرکز داده شرکت توسعه ارتباطات هوشمند واحد تهران در حال ارائه این خدمات است.

خدمات VPC مختص کاربران و سازمان هایی است که برای application های خود نیاز به یک محیط پردازشی متشکل از چندین سرور دارند و نمی خواهند با سربار ناشی از خرید تجهیزات سخت افزاری و مدیریت و نگهداری آنها درگیر شوند. به این منظور، مرکز داده توسعه ارتباطات هوشمند از مجموعه ای از سرورهای قدرتمند و پیاده سازی راه حل های مجازی سازی متن باز و تجاری برای ارائه خدمات به این گونه مشتریان استفاده میکند تا بدون نیاز به سرمایه گذاری، از این سرورها، بستر ذخیره سازی و شبکه ای که توسط کارشناسان مرکز داده توسعه ارتباطات هوشمند نگهداری و مدیریت می شود استفاده کننده محاسبه هزینه در این خدمات شامل دو قسمت میشود هزینه بسته و هزینه کالاهای داخل بسته به عنوان مثال بسته ایر شخصی به علاوه دو ماشین طلایی و دو دیسک پلاتینی مجموع هزینه ای است که مشتری برای داشتن دو سرور مجازی پرداخت میکند.

این خدمات از دو نقطه نظر یا خدمات VPS متفاوت است شبکه و سلف سرویس، به ازای هر مشتری رایانش ابری یک مسیر یاب و دیواره آتش مجازی ساخته می شود و کنترل کامل شبکه مشتری توسط آن انجام می شود. این مسئله باعث میشود کنترل منابع شبکه ای نیز توسط پنل سلف سرویس انجام شود. به این معنی که تعریف قواعد دیواره آتش، تقسیم بار یا تنظيم VPN توسط خود مشتری صورت بگیرد. همینطور مشتری قادر است از طریق پنل سلف سرویس در هر زمان دلخواه منابع خود را کنترل کرده و ارتقا یا تنزل بدهد.

شما هم اکنون می توانید جهت انتخاب طرح سرویس مناسب خود، خدمات  Iaas-VPC را از طریق سفارش آنلاین و یا تماس با واحد فروش سفارش دهید و در کوتاه ترین زمات تحویل بگیرید.

خدمات PCC

در صورتی که مشتری سخت افزار تهیه کرده باشد نیز میتواند از خدمات رایانش ابری توسعه ارتباطات هوشمند استفاده کند. برای این کار مشتریان سخت افزارهای خود را در قالب Colocation در مرکز داده توسعه ارتباطات هوشمند واحد تهران، با واحدی که از لحاظ فیزیکی به مشتری نزدیک تر است نگهداری می کنند. کارشناسان مرکز داده از طریق نرم افزارهای مجازی سازی Xen ) VMware ( KVM سخت افزارهای مشتریان (ذخیره سازی و محاسبات) را مجازی کرده و سپس با لابه مجازی شبکه ای ترکیب میکند و آن را به سامانه رایانش ابری توسعه ارتباطات هوشمند متصل میکند. مشتری قادر خواهد بود از طریق پورتال مدیریت خدمات رایانش ابری توسعه ارتباطات هوشمند ، بر روی سخت افزارهای خود ماشین مجازی بسازد. مدیریت سرورهای مشتری کاملا به عهده کارشناسان مرکز داده خواهد بود و تنها واسطی که مشتری از طریق آن کار میکده پورتال مدیریت خدمات است. امکان ترکیب خدمات با ) VPC مدل ترکیبی با (Hybrid Cloud وجود دارد.